Stereotipai apie politiką ir politikus

Stereotipai apie politiką ir politikus

Apie politikus nuolat sklando galybė stereotipų. Dažnai girdime, jog politikai yra godūs ir nesąžiningi. Dažnai juokaujama, jog politikai priiminėja politinius pikavippi sprendimus, ne todėl, jog jiems tai rūpi, o todėl, kad tiesiog reikia ir tai atneša jiems šiokios tokios naudos. Taip pat, stereotipai vaizduoja politikus kaip žmones, manančius, jog jie turi daug daugiau galių ir privilegijų nei kiti gyventojai. Kai kurie politikai tuo manipuliuoja, kiti gina savo garbę ir orumą, įrodinėdami, jog nėra stereotipiniai politikai. Tačiau aišku viena, stereotipai nėra sukurti iš niekur, todėl lainaa ilman luottotietoja jei ir ne visi, tai gana nemaža dalis politikų visgi atitinka vienokius ar kitokius jiems klijuojamus stereotipus.

  • Politikai nuolat sukčiauja ir apgaudinėja žmones. Tai gana dažnai girdima frazė. Dauguma teigia, jog būtent dėl šios priežasties politikais negalima pasitikėti ir už juos balsuoti reikia labai atsargiai ir apgalvotai. Kai kurie, netgi teigia, jog priešrinkiminių kampanijų metu, politikai dalina tuščius pažadus, kad tik surinktų kuo daugiau balsų. Kitaip tariant, politikai žada tai, ką nori girdėti rinkėjai. Kai kuriais atvejais tai yra tiesa, tačiau to negalima taikyti visiems politikams be išimties. Politikų tarpe taip pat yra dorų ir teisingų piliečių, kovojančių už geresnį rytojų, taigi, negalima tokių stereotipinių etikečių klijuoti visiems politikams iš eilės.
  • Politikai priima įstatymus ir vykdo kitus nutarimus tik todėl, kad tai jiems patiems naudinga. Dauguma mano, jog politikai rūpinasi tik tais reikalais, kurie jiems atneša naudos ir nemažas pinigų sumas. Jeigu tai nenaudinga, įstatymai ar kiti nutarimai paliekami vėlesniam laikui. Net ir padarius tam tikrus pokyčius, žmonės dažnai mano, jog politikai taip pasielgė tik tam, kad užsitarnautų garbingesnę poziciją arba iš to pasipelnytų. Manančių, jog politikai priima teisingus sprendimus atsižvelgiant į visuomenės gerovę yra mažai. Dauguma juos nuolat kritikuoja.
  • Moterims politikoje ne vieta. Kai kurie, dažniausiai senyvo amžiaus žmonės, turi nusistovėjusias nuostatas, jog moterims politikoje ne vieta. Jos turi rūpintis namais, šeima, gaminti maistą ir būti geromis žmonomis. Gyvenimas keičiasi. Vis mažiau moterų nori likti namie ir rūpintis tik šeimos židiniu. Šiandien galima išvysti nemažai politikių moterų, laužančių nusistovėjusius stereotipus ir netgi veikiančias geriau, nei kai kurie politikai vyrai. Nuomonė, jog moterims politikoje ne vieta, visiškai neteisinga, tačiau kai kurie dar to nesupranta.
  • Pažadukai. Didžioji dalis politikų vadinami būtent taip. Na, bet tokia nuomonė susidarė todėl, jog pažadų išties daug. Politikai nuolat žada permainas, geresnį gyvenimą, pokyčius ir geresnę gyvenimo kokybę, tačiau tai tik pažadai, kurie paprastai išsipildo tik patiems politikams. Politikų gaunamos pajamos, bei užimamos pozicijos, leidžia jiems gyventi nevaržomai. Tikriausiai dėl šios priežasties, jie mano savo pažadus įvykdę, todėl teigia, kad pažadai nėra bevaisiai. Deja, gyvenimas gerėja tik valdantiesiems.

Tokius stereotipus girdime nuolat. Dažnai stereotipai turi tiesos ir atitinka realybę, tačiau kartais, jie pasakomi tiesiog impulsyviai, tik dėl to, jog taip sako daugelis, nors iš tiesų situacija kiek kitokia. Reikia pabrėžti, jog stereotipai sklando visur ir apie visus. Kiekvienos profesijos atstovai turi tam tikras, tik jiems klijuojamas etiketes. Taip jau yra, nuo to pabėgti sunku. Telieka daryti gerus darbus, nedalinti tuščių pažadų ir stengtis įsiklausyti į žmonių prašymus. Atsižvelgus į šiuos dalykus, bei galvojant ne tik apie save, bet ir apie kitus, stereotipai gali išnykti, tačiau tam reikia laiko ir be abejo noro.