Politiniai mitai

Politiniai mitai

Politinis gyvenimas pilnas netikėtumų. Kasdien galima išgirsti galybę pažadų, neišpildytų darbų, neteisingų įstatymų ir sprendimų, bei galybę kitų dalykų susijusių su politika. Vienus dalykus girdime iš politikų lūpų, o kitus sako patys žmonės. Išties politinių mitų yra gana nemažai, daugumą jų žmonijai kartoja patys politikai ir pasitelkdami melagingus pažadus, bando įtikinti gyventojus. Kartais politikai melu bando užglaistyti tam tikrus nesklandumus, kartais tiesiog nenori jaudinti visuomenės arba mitais pasinaudoja siekdami naudos. Situacijų yra įvairiausių. Tačiau, kokie mitai sutinkami dažniausiai?

  • Visi politikai valdo didžiulius turtus. Tiesa, jog politikai uždirba gana nemažai, to pakanka visaverčiam gyvenimui, kelionėms ir kitiems dalykams. Vis dėlto, teigti, jog visi politikai yra turtuoliai, šiek tiek klaidinga. Viskas priklauso ir nuo pašalinių veiklų, dauguma politikų valdo vienokius ar kitokius verslus, kurie jiems ir sukrauna turtus, na, o politinis gyvenimas kartais būna tik priedanga.
  • Šiandien politinė situacija žymiai geresnė nei anksčiau. Iš dalies tai nėra mitas, dauguma valstybių gyvena gana gerai, žmonės raštingi, turi darbus, stabilias pajamas. Tačiau, kaip bebūtų liūdna, yra nemažai šalių, kurios yra mažai išsivysčiusios ir joms apie tokį gyvenimą, kuris įprastas daugeliui – tik pasvajoti. Kai kurie neturi net pastogės, o ką jau kalbėti apie nuolat garuojantį maistą, minkštą lovą, puikų darbą, gražius drabužius ir kitus dalykus.
  • Karai – praeitis. Tie, kas išgyveno kartą, žino koks tai žiaurus dalykas. Tačiau, kad ir kaip visi bijo karų, politinė situacija daugelyje šalių nėra stabili, didžiosios šalys vis dar siekia didesnės valdžios, o tai reiškia, kad didesni ar mažesni nesutarimai ar nepasidalijimai, gali įplieksti karinius konfliktus. Šiandien jų reikia mažiausiai, pasaulyje ir taip dar nėra visiškos taikos. Deja, karo grėsmė yra visuomet, todėl, nors žmonija ir raminama, visiškai tuo tikėti neverta.
  • Didelės ir gerai žinomos partijos, reiškia gerus pokyčius. Yra žmonių, manančių, jog kuo didesnė ir žinomesnė politinė partija, tuo ji gali daugiau nuveikti visuomenės labui. Kaip žinia, politikai ne visuomet rūpinasi kitais, dauguma jų, pirmiausiai galvoja apie save. Politikų veikla nepriklauso nuo partijos žinomumo, kartais mažai žinomi politiniai veikėjai gali nuveikti geresnius ir naudingesnius darbus visuomenei, nei tie, kuriuos visuomenė gerai pažįsta ir jais pasitiki.
  • Žmonės keičiasi. Rinkimų metu, renkant tam tikrus kandidatus, nuolat primenama jų praeitis, ne itin tinkami poelgiai ar pasisakymai. Praeityje daug blogo pridarę politikai, nuolat žada pasitaisyti ir nekartoti praeities klaidų. Deja, dažnai tai viso labo tik žodžiai. Pasikeisti yra gana sunku, tai galbūt prigimtiniai dalykai. Politikoje dažnai pasitaiko sukčių ir vagių, jie žada to nekartoti ir savo sukčiavimus įvardija kaip neteisėtus kaltinimus ar tiesiog tai suverčia tam tikroms tuo metu susiklosčiusioms aplinkybėms. Kai kurie tuo patiki, tačiau tuo tinkėti sunku. Valdžioje turėtų būti tiktai švarūs asmenys, su švaria istorija. Pasaulyje ir taip daug neteisybės bei purvo, norisi, jog atsakingi asmenys būtų dori piliečiai ir gerbtų kitus.

Šie ir kiti mitai dar labiau skatina manyti, jog politika ir visi su tuo susiję dalykai, ne itin švarus reikalas. Nors ir kaip norisi tikėti šviesiu rytojumi, kai kurie pažadai ir kalbos, ar tiesiog kai kurie poelgiai, neleidžia tuo pilnai patikėti. Dėl to, reikia džiaugtis, jog šiandien, daugelis gali gyventi gerai ir patogiai, nebijodami karo ir prievolių. Niekada negali žinoti kas laukia rytoj. Visi tikisi geriausio, o ar taip bus, priklauso nuo garbingų valdžios atstovų.