Moterys ir politika

Moterys ir politika

Per keletą dešimtmečių, moterys padarė didžiulę pažangą. Moterys pasižymėjo moksle, motinystėje, kaip darbuotojos, bei žinoma, puikios politikės. Per pastaruosius dešimtmečius, moterys padvigubino savo narių skaičių parlamentuose, jis padidėjo maždaug nuo 11 iki 22%. Kalbant viso pasaulio mastu, net septyniolika procentų moterų yra ministrės. Be to, nemažai valstybių gali pasigirti prezidentėmis moterimis, tarp jų ir Baltijos šalys Lietuva bei Estija.

Moterų padėtis visuomenėje ir politikoje gerokai pasikeitė. Moterims pavyko pasiekti didžių laimėjimų, atrasti kompromisus, priimti tinkamus sprendimus bei teisingai pertvarkyti ir paskirstyti biudžetus. Moterims taip pat dažnai pavyksta išvengti konfliktų. Vis dėlto, moterims politikėms nėra lengva, kasdien jos susiduria su begale sunkumų ir piktų žvilgsnių. Atsižvelgiant į naujausius duomenis ir progresą penge247, galima daryti išvadą, jog politinė lygybė tarp vyrų ir moterų, bent jau iki 2080 metų, nebus pasiekta. Tai reiškia, jog kad ir kaip bebūtų, didžiąją dalį politikos valdymo ir toliau užims vyrai. Lygybė yra vienas sudėtingiausių dalykų politikoje. Šiandien moterys daug protingesnės ir sumanesnės, todėl tai kartais nepriimtina vyrams, kurie nenori matyti už save viršesnių. Jos pakankamai kvalifikuotos bei išsilavinusios, o tai dar vienas bruožas, kuris verčia vyrus sunerimti.

Žinoma, nevalia sakyti, jog tik moterys turi būti aukštinamos. Vyrai politikai taip pat yra stipri grandis, kuri egzistuoja jau daugybę metų. Tačiau, pamažu į šią grandį įsiterpia moterys, kurios taip pat čia yra pakankamai stiprios. Be to, dažnai moterys atsiduria politikų vyrų šešėlyje, taip yra kai žymūs politikai turi žmonas, kurios jiems yra didžiulis ramstis. Tokių moterų dažnai neišvysime. Paprastai, jos nemėgsta viešumo, tačiau namuose ir asmeniniame gyvenime, vyrams jos išties didžiulė pagalba. Jų dėka vyrai priima tinkamus sprendimus, bei tinkamu metu padaro tam tikrus politinius manevrus. Jos visuomet palaiko savo vyrus ir tai leidžia jiems jaustis stipriems. Palaikymas ir parama yra svarbūs, bei padeda nepasiduoti. Ne tik moterys, tačiau ir vyrai dažnai jaučia aplinkinių spaudimą, nepalankius žvilgsnius, įtampą. Visą tai jie laiko savyje, parneša į namus ir į šiuos dalykus įtraukia savo šeimos narius ir artimuosius. Būtent tada, moterys yra ta parama, kurios jiems labiausiai reikia. Politikams, kurie turi savo antrąsias puses yra gerokai lengviau, nei tiems , kurie yra vieniši. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo tarpusavio santykių, bet tai jau atskira tema.

Moterų tobulėjimas akivaizdus, nors vyrai valdžioje bei politikoje sutinkami kur kas dažniau ir šių pozicijų apleisti neketina. Moterys politikės ne tik stebina savo žavesiu, protu bei kitais sugebėjimais, tačiau ir įneša naujų vėjų bei pasikeitimų. Vyrams gana sunku pripažinti, kad suvaldyti šalį ar tam tikrą grupę žmonių gali moteris. Jų nuomone, tai gali padaryti tik vyras. Yra nemažai pavyzdžių, kuomet vyrai konkuruoja su moterimis dėl valdžios, įrodinėja, jog moterims čia ne vieta ir pan.

Statistika rodo, jog moterys gerokai tobulėja ir jų gretos politikoje sparčiai auga. Ne tik statistiniai duomenys tai byloja. Galima matyti akivaizdžius pavyzdžius, kuomet šalis valdo politikės moterys ir joms tai puikiai sekasi. Tobulėjant ir keičiantis pasauliui, reikia suprasti tai, jog moterys ir vyrai yra lygiaverčiai partneriai. Konkurencija jaučiama, tačiau puiki moters ir vyro komanda, gali pasiekti dar puikesnių rezultatų tiek asmeniniame, tiek politiniame gyvenime. Taigi, galima teigti, jog lyčių įvairovė politikoje atneša gerų rezultatų ir teigiamų pokyčių.

Dėkojame mūsų draugams iš Danijos!