Kaip prieš rinkimus politikai apgaudinėja žmones

Kaip prieš rinkimus politikai apgaudinėja žmones

Rinkiminės politinės akcijos vykdomos visame pasaulyje. Nuolat girdimi pažadai, gražūs žodžiai, imama perdėtai rūpintis žmonėmis, kurti nerealius ateities planus, bei imtis kitokių priemonių. Kiekvieną kartą vis tas pats. Žmonės apgaudinėjami, o politikai iš to gauna naudos. Jiems svarbiausia, jog gautų pakankamą kiekį balsų ir būtų išrinkti užimti norimus postus.

Žmonės, kurie nuolat domisi, arba bent jau reguliariai skaito internetinius straipsnius bei seka naujienas politinėmis temomis, prieš rinkimus apsisprendžia gana lengvai. Nors priešrinkiminis burbulas vis tiek pučiamas, besidomintiems politine situacija, pavyksta kiek įmanoma protingiau pasirinkti kandidatus ir priimti tinkamą sprendimą ne tik sau, bet ir tautai. Politikai, nesvarbu į kokias pozicijas ir postus būtų renkami, nuolat pažada dalykus, kuriuos vėliau pamiršta. Nuolat žadamos geriau apmokamos darbo vietos, didesni atlyginimai, mažesnis nedarbas, mažesnė migracija, geresnis gyvenimas ir gražesnis rytojus. Dažniausiai, tai tik bergždi pažadai. Žinoma, kartais nutinka taip, jog kai kurie pažadai išpildomi, tačiau tai nutinka gana retai arba su tam tikromis sąlygomis.

Žinoma, balsuoti yra būtina, tai yra visų pilietinė pareiga, tačiau, apsispręsti kartais būna labai sunku. Politikai naudojasi tam tikra psichologine taktika ir žada žmonėms tai, ko jiems tuo metu labiausiai reikia. Logiška, jog žmonės nori permainų, geresnio gyvenimo, todėl balsuoja už tuos, kurie siūlo geriausias sąlygas. Lengviausia įtikinti senyvo amžiaus žmones. Paprastai jie labiausiai rūpinasi savo sveikata ir pensijos dydžiu. Taigi, politikai žada, jog pensijos bus didesnės ir senjorai gyvens geriau.

Reikia paminėti ir tai, jog politiniai pažadai priklauso ir nuo pačios šalies. Kadangi politinės ir kitos situacijos skirtingose šalyse nėra vienodos, į tai atsižvelgia ir politikai. Politinių akcijų metu dažnai prisimenami skurstantys žmonės, ligoniai ar kitaip likimo nuskriaustieji. Liūdna, jog po rinkimų šie žmonės būna greitai pamiršti. Be abejo, pasitaiko ir sėkmingų rinkimų, kuomet išrenkami tikrai geri ir to nusipelnę žmonės, tačiau taip nutinka gana retai. Dažniausiai, aukščiausias pozicijas užima gana valdingi ir savanaudiški žmonės. Peržvelgus pasaulio istoriją, galime išvysti tikrai ne vieną tokią asmenybę, kuri savo žiaurumu pasiekė labai daug. Žmonėms būdavo dalinami pažadai, kuriais jie tikėjo, balsuodami už tokias asmenybės, žmonės tikėjosi permainų ir geresnio gyvenimo, tačiau istorijoje galime išvysti baisių dalykų, įskaitant karus ir daugybę nekaltų žmonių mirčių.

Kaip bebūtų, balsuoti yra būtina, tačiau reikia domėtis ir to laikmečio situacija. Jei sunku apsispręsti už kurį kandidatą balsuoti, galima balsuoti tiesiog prieš kažką. Tai irgi teikia naudos. Šiandien politiniu gyvenimu domėtis nėra sudėtinga, šiuolaikinių technologijų dėka, galima lengvai rasti norimą ir rūpimą informaciją įvairiausiomis temomis, tereikia netingėti paieškoti. Renkant kandidatus į seimą ar net prezidento postą, dabar visą informaciją apie kandidatus galima rasti internete, todėl jei ne visų, tai daugelio kandidatų biografijas arba tam tikrus biografinius faktus galima perskaityti ir paanalizuoti. Taip galima susidaryti realesnį vaizdą apie pretendentus. Išanalizavus biografijas, bei kokia dar veikla užsiima kandidatai, galima priimti teisingesnį sprendimą ir įvertinti ar kandidatas vertas posto. Jokiu būdu nereikia pasiduoti balsų papirkinėjimui. Balsus perka tik silpnieji, jei parduosite savo balsą, taip pat būsite įrašytas į silpnųjų sąrašą. Reikia vadovautis sveika nuovoka ir sprendimus priimti apgalvotai. Kiekvienų rinkimų metu, tikimasi geriausio, o ar taip nutinka, priklauso nuo kandidatų ir rinkėjų pasirinkimo. Svarbiausia nepasiduoti tuštiems pažadams, kurie girdimi labai dažnai.