Ką reikia žinoti apie politiką

Ką reikia žinoti apie politiką

Norint suvokti politiką, išties nereikia praeiti didelių mokslų. Tereikia žinoti pagrindinius aspektus, kurie padėtų suvokti situaciją, bei leistų dalyvauti visuomeninėse diskusijose. Politiniai įvykiai keičia vienas kitą, žymūs politikos veikėjai, visais įmanomais būdais stengiasi į save atkreipti dėmesį. Vieni tai daro garbingai, kiti bando pelnyti dėmesį ne itin gerais dalykais. Kaip bebūtų, politinis gyvenimas kupinas veiksmo ir nuobodu čia nebūna niekad. Kad būtų lengviau susidaryti bendrą nuomonę, visai nereikia perskaityti krūvos knygų, tereikia nuolat sekti naujienas ir gilinti savo žinias ten, kur jaučiamos spragos.

Štai keletas bendrų minčių apie politiką, politikus ir kaip viskas yra iš tiesų:

 • Politikai ne ką mažiau motyvuoti nei privataus verslo atstovai. Politikams suteikia naudos beveik kiekvienas jų pasirinkimas. Nors jų pasirinkimai ir nesuteikia tiesioginės naudos, tai veikia ir netiesiogiai.
 • Politikai negali dirbti be kompromisų. Jei jie neturi pakankamai valios arba negali pasiekti kompromisų, vadinasi politikoje jiems ne vieta.
  Nėra vieno sprendimo, kuris visuomet patiktų visiems. Visuomet atsiras tų, kurie teis ir pačius geriausius. Telieka kaip įmanoma labiau stengtis padaryti kuo daugiau, kuo mažiau išleidžiant bei pasiekiant geriausius rezultatus. Būtent to visi tikisi iš politikų.
 • Nesvarbu kokie žmonės būtų politikoje, visuomet atsiras tų, kurie jų nekęs. Politiko darbas įtemtas, daug reikalaujantis ir nuolat stebimas publikos, kuri toli gražu ne visuomet patenkinta.
 • Kiekvienoje politinėje sistemoje egzistuoja korupcija, ji gali pasireikšti daugiau arba mažiau, tačiau ji visuomet egzistuoja.
  Reikia susitaikyti su tuo, jog nėra nei vienos tobulos politinės sistemos.
 • Daugelis „karų“ ir problemų, su kuriomis susiduriame kasdien yra nepopuliarūs. Visame pasaulyje kasdien miršta žmonės, daugelis dirba tam, jog išmaitintų šeimas ir valstybę. Politikos veikėjai nuolat vaizduoja, jog šios problemos yra svarbios, nors išties mintyse jau kuria planus kaip iš to pasipelnyti.
 • Politikai yra lyg prekeiviai. Svarbiausia jiems yra parduoti, visai nesvarbų kokiais būdais. Be to, jie viską daro vien tam, jog būtų išrinkti.

Norint būti asmenybe, kuri ne tik peikia politikus, tačiau ir apie tai susimano, pravartu:

 • Paieškoti informacijos apie žodžius ir terminus, kurie nėra aiškūs. Politikoje dažnai vartojami tam tikri, specifiniai žodžiai ir terminai, norint neatsilikti nuo aktualijų, reikia pasidomėti ką šie žodžiai reiškia.
 • Domėtis apie pagrindines politines sistemas, pagrindinius jų bruožus, funkcijas privalumus ir trūkumus. Visa tai padės geriau suvokti politines sistemas ir susidaryti aiškią nuomonę apie kasdienius įvykius bei politikos atstovus, priklausančius skirtingoms politinėms partijoms.
 • Domėtis politikų biografijomis. Paprastai, tam tikrais periodais, išryškėja skirtingos politinės asmenybės. Norint geriau suprasti kaip jos atsirado politikoje, kodėl apie jas tiek daug kalbama ir kodėl jos tokios žymios, verta apie juos pasidomėti išsamiau.
 • Domėtis savo šalies istorija, politinėmis figūromis ir įvykiais. Akivaizdu, jog domėtis viso pasaulio politika yra sudėtinga, tačiau išmanyti savo šalies politiką ar bent pagrindinius jos akcentus yra kiekvieno piliečio pareiga.

Politinis gyvenimas gana painus ir sudėtingas. Nesidomint juo visai, atitolstama nuo aktualijų, svarbių įvykių ir prarandamas supratimas apie tai kas vyksta. Nebūtina viskuo domėtis labai plačiai, tereikia nenutolti nuo esminių dalykų ir kasdien stebėti bent jau šalies politinius įvykius, asmenybes bei aktualijas. Tam nereikia skirti daug laiko, pakanka peržvelgti šalies naujienas spaudoje, arba pažiūrėti žinias, kuriose stengiamasi pateikti aktualią šalies, o dažnai ir pasaulio informaciją.