Įdomūs faktai apie politiką

Įdomūs faktai apie politiką

Kalbas apie politiką girdime nuolat. Vieni politikus ir kitus valdžios atstovus peikia, kiti juos myli. Vieni iš jų šaiposi, kiti seka jų pavyzdžiu. Vienaip ar kitaip, politika visuomenėje labai svarbi. Dar mokykloje, vaikai mokomi politikos pagrindų, vėliau, sulaukus pilnametystės, suteikiama teisė balsuoti ir rinkti šalies valdžią. Iš esmės, valstybės valdyme svarbūs visi piliečiai, tačiau kai kurie asmenys turi didesnę valdžią nei kiti. Tai priklauso nuo valstybės valdymo formos. Politinės temos aktualios nuolat, todėl rašomi įvairūs straipsniai, kuriamos televizijos laidos, vyksta debatai, taigi nuo politinio gyvenimo atitrūkti gana sunku. Šiuolaikinėje visuomenėje politikai dažnai pašiepiami, piešiamos karikatūros, šaržai, kuriamos šmaikščios istorijos. Vis dėl to, politika yra toks dalykas, kuriuo reikia nuolat domėtis, nes tai neatsiejama pilnaverčio visuomenės gyventojo dalis. Dėl šios priežasties, pateikiami įdomiausi faktai susiję su viso pasaulio politika.

 • Demokratija atsirado Graikijoje, Atėnuose dar prieš 2500 metų.
  Indijoje yra didžiausia pasaulio demokratija, daugiau nei 700 mln. gyventojų turi balsavimo teisę.
 • Europos sąjunga įkurta 1957 m. Tuomet ji buvo vadinama Europos Ekonominė Bendrija. Vėliau tapo, Europos Bendrija ir galiausiai, 1993 m. tapo Europos Sąjunga.
 • Nors Jungtinės Amerikos Valstijos įregistruotos dar 1776 m., pirmą kartą Amerikos prezidentas, su oficialiu vizitu, Europą aplankė tik 1918m., ir tai buvo W. Wilson.
 • Nuo 1980 m., net 81 šalis, žengė didžiulius žingsnius demokratijos link, vis dėlto, šiandien, iš jų tik 47 šalys yra pilnai demokratinės.
 • Visame pasaulyje, tik 82 šalys, kas sudaro 57%, yra pilnai demokratiškos.
 • Žurnalisto profesija gana pavojinga. Siekiant parengti reportažus apie politinius įvykius ir kitus politinius incidentus, kasmet žūsta didžiuliai kiekiai žurnalistų. Taip yra dėl to, jog pavojingose pasaulio vietose, karo zonose ar kitur, kur nėra saugumo, jie būna tiesiog nušaunami, nužudomi ar kitaip mirtinai sužalojami.
 • Kasmet, moterų politikių skaičius vis didėja, Deja, moterų parlamentarių, visame pasaulyje vos 14%, kol kas vis dar didžiąją dalį užima vyriškoji lytis.
  Andoroje, norint gauti teisę balsuoti, asmuo privalo sulaukti 25 metų, kai tuo tarpu daugelyje valstybių balsavimo teisė suteikiama vos sulaukus pilnametystės.
 • Europos istorijoje kadaise buvo laikas, vadinamas, Migracijos periodu, kuomet skirtingos gentys plūdo į Europą. Panašu, jog istorija kartojasi, nes šiandieninėje Europoje, migracija labai dažnas reiškinys. Žmonės migruoja į kitas šalis ieškodami geresnio gyvenimo.

Politinis gyvenimas mirga nuo įvairių pranešimų ir naujienų politinėmis temomis. Kasdien galima išgirsti netikėčiausių dalykų, naujienų. Valdininkai nuolat kovoja dėl valdžios ir vietos po saule. Jie rūpinasi dagiausia savimi, kiti jiems rūpi mažiau. Politinis gyvenimas nenuspėjamas, jis keičiasi kasdien. Įvairūs kariniai konfliktai, nesutarimai tarp tautų, žmonių, priveda prie žiaurių dalykų. Valdžia turi su tuo kovoti, tačiau kovoja ne visada.

Kuo daugiau pasaulyje valdžios atstovų, tuo suirutė didesnė. Kiekvienas valdžios atstovas nori didesnių galių, didesnės valdžios ir pripažinimo. Pirmiausia reikėtų pasirūpinti žmonėmis. Kiek daug žmonių pasaulyje neturi pastogės, yra neraštingi, neturi galimybių mokytis ir panašiai. Ši situacija labai liūdina. Bent kiek pagerėjus šiai situacijai, pagerėtų ir pati politinė situacija.

Apie politiką nuolat sklando įvairūs stereotipai, mitai ir kiti dalykai. Vieni politikoje jaučiasi lyg žuvys vandenyje, kitiems ši sritis gana sudėtinga. Bet kokiu atveju, kiekvienas pilietis privalo bent iš dalies domėtis politine situacija šalyje ir pasaulyje, tai dalykas, kuris privalomas visiems. Galbūt, tokiu būdu atsiras žmonių, gebančių kažką pakeisti.