Filmai apie politiką

Filmai apie politiką

Besidomintiems politika, galbūt svajojantiems apie politiko karjerą ar tiesiog mėgstantiems nuolat žinoti kas dedasi politiniame šalies bei pasaulio gyvenime, rekomenduojama pažiūrėti filmus, politine tematika. Šiandien filmų žanrų yra išties nemažai. Politika yra viena tų sričių, kur filmai būna pakankamai rimti ir gana sudėtingo šiužėto. Tačiau, pagrindinė mintis ir filmo idėja, neretai sukelia susižavėjimą. Kino kūrėjai, taip pat atsižvelgia į tuometinę politinę situaciją, todėl, filmai apie politiką dažnai būna labai sėkmingi ir pelningi. Nors daugeliui politinė tematika nėra pati įdomiausia, vis dėlto, geri filmai prikausto dėmesį. Net ir filmas su politiniu prieskoniu ir istoriniais faktais, gali nustebinti politika visiškai nesidomintį asmenį. Na, o tiems , kurie itin domisi politika, žemiau pateikti filmai, turėtų būti tikras malonumas akims.

  • Gyvenimas yra gražus (1997) (it. La vita è bella) – tai filmas apie Italijos žydo gyvenimą, kuomet jis ir jo šeima išvežami į koncentracijos stovyklą. Tai istorija apie tėvo pasiaukojimą vardan savo sūnaus. Filmas atskleidžia tuometinę situaciją, kuomet žydai buvo kalinami koncentracijos stovyklose. Pagal Imdb reitingą, filmas vertinamas net 8,6 balo.
  • Amerikos istorija X (1998) (angl. American History X) – filme pasakojamos ir atskleidžiamos opiausios šiuolaikinio pasaulio problemos – rasizmas, neonacizmas, teisingumo stoka bei neapykanta kitokiems. Filmas pelnė net keturis apdovanojimus ir vertinamas net 8,6 balo.
  • Daktaras Streindžlavas arba kaip aš nustojau jaudintis ir pamilau atominę bombą (1964) (angl. Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb) – filmas, tapęs pasauline klasika. Filmas atspindi Šaltojo karo laikotarpį ir Amerikos požiūrį į jį. Čia perteikiama baisi ir tragiška realybė, kuomet taika išsaugoma tik visiško sunaikinimo galimybės dėka. Filmas vertinamas 8,5 balo.
  • Kitų gyvenimai (2006) (vok. Das Leben der Anderen) – filmas nukelia į 1984 metus, kur pasakojama apie socialistinę Vokietiją, kurioje karaliauja saugumas, o žmonės bijo nusižengti, kad tik nebūtų sučiupti saugumiečių, kurie gali daryti ką tik panorėję. Filmas apdovanotas kaip geriausias užsienio šalių filmas, o jam skirtas net 8,5 Imdb reitingo balas.
  • V – tai Vendeta (2006) (angl. V for Vendetta) – tai tokio paties pavadinimo romano adaptacija. Kad geriau atitiktų dabartinius laikus, filme pateikiama šiek tiek mažiau anarchizmo. Pagrindinės temos – laisvė, terorizmas, kontrolė ir totalitarizmas. Filmas įvertintas 8,2 balo.
  • Ruandos viešbutis (2004) (angl. Hotel Rwanda) – filmas paremtas tikrais faktais, dar vadinamas Amerikietiška „Šindlerio sąrašo“ versija. Čia pasakojama apie žmogų ir jo sudėtingą situaciją per 1994 metų Ruandos genocidą, vaizduojama asmeninė ir visos tautos tragedija. Filmo įvertinimas 8,1 balo.
  • Gandis (1982) (angl. Gandhi) – biografinis filmas, apie Indijos tautinio išsivadavimo lyderio gyvenimą. Filmas pelnė daug apdovanojimų ir pripažintas visame pasaulyje. Įvertintas 8,1 balo.

Šie filmai atskleidžia ne tik politinius faktus, tačiau ir istorines detales, todėl labai naudingi ir istorinių filmų mėgėjams. Dauguma filmų atspindi realybę ir vaizduoja tuometinę situaciją. Filmuose perteikta istorija, dažnai būna lengviau suprantama nei ta, kuri perteikiama vadovėliuose, todėl tokiais filmais gali naudotis ir vaikai, norintys geriau suprasti istoriją ir tiesiog visi asmenys, norintys geriau įsigilinti į istorinius įvykius, daugiau sužinoti apie didžias istorines bei politines asmenybes. Dauguma filmų yra gana žiaurūs, tačiau žiauri buvo ir realybė, todėl pagražintų vaizdų čia nėra daug. Daugiausia vaizduojami tikri įvykiai. Dėl šios priežasties, šie filmai dar įdomesni.