Ar tikrai politiko darbas toks šaunus kaip atrodo iš šono?

Ar tikrai politiko darbas toks šaunus kaip atrodo iš šono?

Šiandien politiko karjerą renkasi įvairiausi žmonės. Dauguma mano, jog politiko karjera yra būtent tai, kas gali paversi jų gyvenimus sėkmingais. Sklando įvairūs mitai, jog politikai nieko neveikia låne penger, tik priima netinkamus sprendimus, o už tai dar susižeria didžiules pinigų sumas. Be to, jie nuolat matomi televizijos ekranuose, spaudoje, apie juos nuolat kalbama, jie atrodo nepriekaištingai, visuomet pasitempę ir solidūs. Tačiau kas slypi už viso to, gali atsakyti tik tie, kurie yra savo kailiu patyrę ką reiškia būti politiku.

Reikia pripažinti, kad politikų yra įvairių. Kai kurie savo karjeroje padaro didžių darbų ir yra vertinami, tuo tarpu kiti tik slepiasi populiariųjų pašonėje ir tyliai kraunasi sau turtus, negalvodami apie kitus ir apie galimas pasekmes. Nors apie politiko karjerą pasvajoja daugelis žmonių, iš tiesų pats politiko darbas nėra toks lengvas. Dėl šio darbo, dažnai tenka paaukoti pačius svarbiausius dalykus gyvenime. Kad ir kaip būtų liūdna, dėl politiko pareigų dažnai kenčia šeima, artimieji, jiems lieka vis mažiau dėmesio, nes visą savo laiką politikai išdalina kitiems. Įvairūs susitikimai, darbai, renginiai, dažni uždari vakarėliai ir net linksmybės billigste forbrukslån. Visų politinio gyvenimo subtilybių niekas neatskleidžia, o sužinoti jas galima tik tapus politiku. Tačiau, dauguma baigusių savo karjerą politikų, nors ir ne visai atvirai, tačiau šiek tiek papasakoja apie politinio gyvenimo subtilybes ir dalykus kuriuos tenka paaukoti, vardan politiko posto ir visų taip trokštamų pareigų.

Politikų gyvenimas atrodo šaunus, tačiau kartu ir sudėtingas. Asmenys, dirbantys politikoje, susiduria su daugeliu problemų, tačiau bene didžiausia yra viešumas. Dirbant įprastą darbą, niekas per daug nesidomi asmeniniu gyvenimu ir kitais dalykais, tačiau kažkodėl į politikus visuomet žiūrima it su padidinamuoju stiklu. Jų gyvenimas visiems tampa itin įdomus, apie juos nuolat kuriamos televizijos laidos, reportažai, rašomi straipsniai, domimasi jų laisvalaikiu ir žinoma nuklydimais. Politiniai asmenys praranda privatumą, o tai yra vienas svarbiausių dalykų kiekvienam piliečiui. Kiekvienas stengiasi ginti ir saugoti savo asmeninį gyvenimą, šeimą, artimuosius. Tapus politiku, dažnai to padaryti nebepavyksta. Dėl to dažnai atsiranda šeimyniniai kivirčai, kurie priveda net iki pačių blogiausių baigčių.

Iš šono atrodo, kad politikai nesąžiningi, o jų daromi sprendimai ir kiti nutarimai naudingi tik jiems. Išties, dauguma buvusių politikų teigia, jog norint suprasti tikrą politikų gyvenimą ir ką jie jaučia, reikia į politiką eiti patiems. Tik tokiu atveju galima suprasti daugybę dalykų ir savo kailiu patirti ar politiko karjera tikrai tokia puiki, kokią ją daugelis įsivaizduoja. Nors situacijų yra įvairių, daugelis politikų vertina savo patirtį ir teigia, jog politiko karjera davė daug ir visai ne piniginiu atžvilgiu. Kai kurie išbuvę politikoje vos vieną kadenciją, susidarė aiškią nuomonę apie tai, kas vyksta iš tiesų ir ar politika tokia nuostabi.

Piniginiu atžvilgiu, politikų gyvenime išties nieko netrūksta, panašu, jog tai viena pelningiausių profesijų. Vis dėlto, žvelgiant iš kitų prizmių, tai darbas, pareikalaujantis daug pastangų ir pasiaukojimo. Ne visi pasiruošę paaukoti savo gyvenimus ir atsiduoti viešumui bei nuolatiniam dėmesiui. Taigi, bandant atsakyti į pagrindinį klausimą apie politiko darbą, galima teigti, jog patirtis politikoje išties reikšminga ir suteikianti nemažai žinių. Dienų pasitaiko įvairių, vienos jų tikrai šaunios ir kupinos puikių pasiekimų, tačiau yra ir tokių, apie kurias norėtųsi pamiršti. Todėl, vieno atsakymo tikriausiai nėra. Patirtis tikrai vertinama ir reikšminga, tačiau to nepabandžius, nepavyks sužinoti kaip viskas yra išties ir ar sugebėtumėte politiniu keliu eiti kitaip nei daugelis ankstesnių politikų.