Sėkmingiausi visų laikų politinio gyvenimo atstovai

Sėkmingiausi visų laikų politinio gyvenimo atstovai

Gyvenimas pilnas netikėtumų. Žmonės gimsta ir miršta. Niekada nežinai, galbūt šiandien pasaulyje užgimusi nauja gyvybė, po daugelio metų bus puikiai žinoma ir net sugebės pakeisti pasaulį. Žmonių su neįtikėtinais gebėjimais ir gabumais gimsta kasdien, deja, ne visi tuos gabumus įvertina ir tinkamai panaudoja. Vieniems duota nepriekaištinga išvaizda, kitiems puiki charizma, tretiems puikūs valdymo įgūdžiai ir kiti talentai. Dėka visų šių savybių, pasaulį jau išvydo nemažai puikių žmonių, sugebėjusių savo politiniais gebėjimais ir asmeninėmis savybėmis nuveikti didžius darbus. Šiandien tokie žmonės įrašyti istorijoje. Tokie žmonės vadinami lyderiais. Lyderiai gali būti įvairiapusiški, todėl sėkmė jiems gali šypsotis net ir darant blogus darbus. Dėl šios priežasties, žemiau pateikiamas sąrašas, kuriame yra sėkmingiausi žmonės ir lyderiai, turėję įtakos ne tik savo šalims, tačiau ir visam pasauliui.

  • Mohandas Gandhi – tai Indijos nacionalinio išsivadavimo judėjimo lyderis, stipriai kovojęs prieš prievartą ne tik tarp žmonių, bet ir tarp tautų. Britų Enciklopedijoje, jis apibudinamas kaip trijų pagrindinių XX amžiaus revoliucijų (revoliucijos prieš kolonializmą, rasizmą, prievartą) iniciatorius. Taip pat jis gali būti laikomas ir pedagogu, palikusiu mums virš 400 pedagoginio turinio kūrinių.
  • Abraomas Linkolnas – vienas žinomiausių JAV politinių veikėjų, taip pat vienas iš Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentų. Tai sėkmingas žmogus, kuriam politika skėsi itin gerai, JAV pilietinio karo metu sugebėjo išsaugoti šalį ir 1863m. panaikino vergovę. Vis dėlto, jis tapo pirmuoju JAV prezidentu, kuris buvo nužudytas.
  • Nelsonas Mandela – pirmasis demokratiškai išrinktas, bei pirmasis juodaodis PAR prezidentas. Jis buvo didis kovotojas su apartheido (rasinės segregacijos politika) režimu. Vienas žinomiausių ir gerbiamiausių žmonių pasaulyje, taip pat apdovanotas galybe apdovanojimų, tarp jų ir Nobelio (taikos) premija.
  • Vinstonas Čerčilis – vienas žinomiausių britų politikų, išgarsėjo būdamas Didžiosios Britanijos premjeru Antrojo pasaulinio karo metais. Tai vienas svarbiausių vadovų Didžiosios Britanijos ir viso pasaulio istorijoje. Čerčilis pelnė sero titulą bei buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija.
  • Vudrou Vilson – 28-asis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas. Žinomas kaip idealistas ir internacionalistas. Jis siekė, kad JAV dalyvautų pasaulinėje politikoje, kovotų už demokratiją, progresą ir liberalizmą. Tai vienintelis JAV prezidentas, kuris turėjo akademinį daktaro laipsnį.

Be minėtų asmenybių, puikiai žinomi ir tokie vardai kaip Hugas Čavesas, žymus politikas ir Venesuelos prezidentas, taip pat Vokietijos politinis veikėjas Vilis Brantas, Prancūzijos didžiosios revoliucijos veikėjas Maksimilijanas Robespjeras, Džonas Kenedis, taip pat ir politikė moteris Indira Gandhi. Visos šios asmenybės daugeliui pažystamos ir laikomos tikrais politinio gyvenimo lyderiais. Šios asmenybės žibėjo ne tik politiniame gyvenime, kaip eiliniai žmonės tai taip pat buvo stiprios ir talentingos asmenybės, sugebėjusios valstybių ir pasaulio gyventojų labui nudirbti didžius darbus. Vieni už tokius darbus buvo baudžiami ir sodinami į kalėjimus, kiti žudomi, apie kitus buvo kalbama už nugaros. Kaip ten bebūtų, jų biografijos ir atlikti darbai byloja, jog šios asmenybės lyderėmis vadinamos ne be pagrindo.

Norint tapti lyderiu, vien tik noro nepakanka. Tam reikia daug darbo, pastangų ir ryžto. Norint būti geru politiniu veikėju, dar reikia ir žmonių pasitikėjimo bei palaikymo. Visą tai reikia užsitarnauti. Politikai šiandien daug žada, bet mažai daro, norint įrodyti, jog pažadai bus išpildyti, reikia pelnyti pasitikėjimą ir įrodyti, jog tai nėra tik žodžiai. Lyderiu tapti nėra paprasta, kai kurie palūžta, suklumpa. Lyderis, tai stipri asmenybė, kuri nepasiduoda ištikus kiekvienam sunkumui, todėl dauguma iškilių asmenybių savo vardą gavo pelnytai.